Formy silikonowe

Formy silikonowe - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Formy wykonane z silikonu to popularna alternatywa dla stalowych wersji. Ich zaletą jest bezwonny charakter i 100% bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością. Materiał jest też odporny na wysoką temperaturę i nie wchodzi w reakcje z jedzeniem. Takie akcesoria są zatem bardzo uniwersalne i można wykorzystywać je do wielu różnych wypieków, zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Przydadzą się w każdej kuchni, a dzięki możliwości zrolowania nie zajmują dużo miejsca w szafkach.

W naszej ofercie dostępne są formy w wielu oryginalnych kształtach, co pozwala na przygotowanie fantazyjnych wypieków, którymi zaskoczymy zaproszonych gości. Ciasto nie przywiera do silikonowej powłoki, dlatego nie trzeba obawiać się jego uszkodzenia w trakcie wyjmowania. Oferowane przez nas produkty nadają się także do przechowywania w lodówce, zamrażalniku oraz podgrzewania w mikrofalówce. Silikon szybko stygnie, co zapewnia bezpieczne użytkowanie akcesorium.

Jakie formy silikonowe można znaleźć w naszej ofercie?

Zapewniamy szeroki wybór produktów dostępnych w różnych kształtach i rozmiarach. Część z nich jest przeznaczona do pieczenia, np. ciast, ciasteczek lub pączków, z kolei inne do przygotowywania lodów lub czekoladek. Wszystkie formy powstały z najwyższej jakości silikonu, który jest wytrzymały i odporny na odkształcanie. Oferujemy produkty takich marek jak Brunbeste, Decora, Happy Sprinkles, Orion oraz SilikoMart.

Ciekawą opcją są także formy 3D do pieczenia ciastek oraz tworzenia deserów na zimno, np. galaretek lub pralinek. Zapewniamy ponadto formy do monoporcji, donutów oraz ozdób cukierniczych z lukru, marcepanu lub czekolady. Wśród dostępnych kształtów znajdują się m.in. misie, serca, kostki, gwiazdki, kwiaty, jajka i wiele innych. Foremki do lodów mogą być bezpiecznie używane w temperaturze do -40 stopni Celsjusza. Miłośnicy deserów z pewnością skuszą się na wersje przeznaczone do przygotowywania bezików. Osoby, które przepadają za dekorowaniem wypieków, mogą zaopatrzyć się np. w pisaki spożywcze oraz dekoratory i szpryce również dostępne w The Cakes.